Dietetyk

Mgr Katarzyna Winiarek (Szczygieł) – założycielka Centrum Dietetyki, dietetyk kliniczny, psychodietetyk z wykształcenia i pasji, prelegentka licznych wykładów i warsztatów.

Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach na specjalizacji dietetyka kliniczna oraz psychodietetyka uzyskując tytuł mgr. W kręgu jej zainteresowań znajduje się również coaching. Uczestniczka licznych kursów i konferencji naukowych, najważniejsze z nich to psychologia w dietetyce, dietetyka sportowa, czy też suplementacja osób aktywnych fizycznie. Ponadto uzyskała uprawnienia w zakresie przygotowania pedagogicznego, kończąc studia podyplomowe w tym zakresie w Gliwicach. Stale poszerza swoje umiejętności, bowiem wierzy, że sukces jej podopiecznych zależy od jej zaangażowania i wiedzy.

W pracy z pacjentem wykorzystuje elementy psychodietetyki oraz coachingu, ponieważ każda zmiana zachodzi w głowie. Przeciwniczka „diet cud” – propaguje wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. W swojej pracy stawia na edukację, tworzy indywidualne plany żywieniowe i pomaga zmienić nawyki swoich podopiecznych, co często skutkuje poprawą zdrowia, samopoczucia i odzyskania witalności oraz radości z życia. Na co dzień pracuje z osobami, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, osobami z zaburzeniami masy ciała, czy też wieloma jednostkami chorobowymi. W gabinecie spotyka się zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi, w tym tez z kobietami ciężarnymi i karmiącymi.

Miłośniczka sportu, w tym sportów wytrzymałościowo-siłowych, uwielbia też piesze wędrówki, jazdę na rowerze oraz inne formy aktywności fizycznej. Ponadto uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni, po to by Wasze plany żywieniowe były nie tylko odpowiednio zbilansowane, ale też zaskakiwały smakiem i prostotą. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, ponieważ nie ma uniwersalnego schematu, który pozwoli każdemu odnieść taki sam sukces. W swojej pracy stawia na szczerość i maksimum zaangażowania, czego również wymaga od swoich podopiecznych.

www.dietetykacentrum.pl

Komentarze są wyłączone.